• Špinenie v 15 tt

    , Autor: zuzt

    Dobrý deň p. doktor. Som v 15 TT a cca po mesiaci som začala opäť spinit. V prvom trimestri som pár krát zakrvacala, aj som často spinila a až keď mi lekárka predpísala progesteron 2x2 tbl, krvácanie aj spinenie prestalo. Mala som ho užívať len do skončeného 13 tt. Všetky vyšetrenia sonom boli doposiaľ v poriadku, naposledy som bola na sone minulý týždeň. Chcem sa spýtať, či vzhľadom k spinenie si môžem opäť nasadiť Progestanelle, v akom dávkovaní, pripadne mam navštíviť pohotovost. Bolesti, ani kŕče nemam zatiaľ nemám. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva je špinenie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi choriónom, teda budúcou placentou, a stenou maternice. Progestanelle si môžete nasadiť v dávke 2x1 tbl. Podľa možnosti však navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná Váš stav, ako aj všetky okolnosti a najobjektívnejšie vie posúdiť stav, prípadne určiť ďalší postup.