Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,497 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Otazka

  , Autor: Katka14

  Dobry den pan doktor chcem vas poprosit o radu ohladom liekov som v 16 tt vcera som bola u lekara lebo som mala riedky biely sem tam slabo zlty vytok svrbenie minimalne povedal ze je to mykoza a musim sa preliecit predpisal mi lieky clotrimazol na 6 dni po zavedeni tabletky som tak o 2 hod mala bolesti podbruska potom prestalo ale mna boli vzdy a uzivam magnerot 3 krat denne myslite ze tymi liekmi si nemozem neako ublizit a hlavne dietatu? Lieky mam na 6 dni ide o to ze mam trochu strach z liekov kvoli tomu lebo v 1 tehot 8 mes mi naordin klion potom betadine a krvacala som z nich a teraz mam strach ze zas sa moze nieco udiat dakujem vam velmi pekne za vasu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak máte predpísaný Clotrimazol, aplikujte si tablety bez aplikátora. Odsledujte si to. Nepoznám všetky informácie ani okolnosti, preto pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Podráždené vnútorné ucho - zápal v uchu, opuch

  , Autor: Valery33456

  Dobrý deň,
  Som v 40tt a bolí ma ucho, akokeby bolo zapálené alebo podrázdené z nadmerneho cistenia ucha. Bola som aj u doktora, predpisal mi Otobacid, ale ten obsahuje kortikoidy a tie nie su velmi prospesne v tehotenstve. Kupila som si dolorgit med usne kvapky, ale tiez neviem ci ich mozem uzivat. Moze to nejak uskodit babatku?
  Co robit?
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ako som už spomínal, aj napriek tomu, že ste tehotná, je to otázka pre otorirnolaryngológa. Predpísané ušné kvapky užiť môžete, ak prínos preváži riziko. Nemyslím si však, že je vhodné kombinovať preparáty.

 • Podráždenie - zápal v uchu

  , Autor: Valery33456

  Dobrý deň,

  Som v 40tt a bolí ma ucho, je podráždené, možno zápal, a bojím sa užiť ušné kvapky Dolorgit med, či sú vhodné a bezpečné v tehotenstve. Prípadne aké by som mohla užiť? Prípadne niečo určite bezpečné, alebo počkať kým to prejde samé.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, aj napriek tomu, že ste tehotná, je to otázka pre otorirnolaryngológa. Spomínané ušné kvapky užiť môžete. Vhodnejšie je však navštíviť otorirnolaryngológa, ORL lekára, ktorý Vás vyšetrí a určí ďalší postup.

 • Podotázka

  , Autor: Florencia 5

  Syr je v záruke len už bol otvorený dlhšie v chladničke v obale vrch bol trošku zosušeny ale bol dobrý ten syr tak ja len keď sú listerie v chladničke či sa obávať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte panikáriť, listeriózu za daných okolností nedostanete.

 • TROMBOCYTY

  , Autor: Vivien2004

  Dobrý deň chcem sa spýtať pretože som v 35TT a mam hodnotu trombocytov 540….doktorka mi zatiaľ ešte žiadnu liečbu nedala…hematologička mi stale robi len odbery a liečba žiadna…dosť sa bojim lebo už som pred terminom tak či sa to stiha….nemoze sa mi nieco stať pri pôrode ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin trombocytózy môže byť viacero. Záleží tiež od toho, či sú patologické aj iné hodnoty, najmä koagulačných faktorov. Čo sa týka liečby, je to otázka na hematológa. Nebezpečnejšia by bola skôr trombocytopénia, teda pokles krvných doštičiek, kedy by nemuselo dôjsť k adekvátnemu zrážaniu krvi. Nepoznám však žiadne ďalšie výsledky vyšetrení, ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní hematológa.

 • Podrepe pri cikaní

  , Autor: Florencia 5

  Viem že asi hlúpa otázka ale musím sa spýtať dnes sme boli celý deň preč s partnerom a mohla som využívať len verejné toalety keďže si nesadam na misu bola som v takom podrepe a postoji na lyžiara pričupena a tlačila som si na brucho samozrejme to bolelo a nebolo to príjemné no musela som sa trošku vycikať celé vycikať mi nešlo lebo čím bol mechúr prázdnej si tým viac bolela tá poloha som 16+3 tt a chcem len vedieť či sa mohlo alebo môže niečo bábätku stat keď som dnes tak bola dva krát na toalete v takej polohe. Ďakujem za odpoveď