• CAR

    , Autor: stanka10

    Dobrý deň pan doktor, chcem sa opýtať na Váš názor, boli sme už v CAR, u androloga, genetika atď, skoro všetky vyšetrenia, kde nás CAR odporučilo. Ja som zdravá, ovulácia prebieha, folikuly rastú, UZ, Hormonalny profil OK, manžel má zlý spermiogram. Progresívnych spermií má len 19%, aj to len skupiny B, morfologiu 0,5 a to ešte nemame fragmentáciu, čiže dosť slabý spermiogram.. množstvo má13,7mil/ml (oligoasthenoteratozoospermia), genetik povedal, že to na prirodzené otehotnenie je, androlog čakáme práve na výsledky, ale vyzerá to OK, tiež že by to šlo aj prirodzene a CAR, že s takým spermiogramom určite prirodzene nie. Čo odborník, to iný názor, ja už neviem… čo si o tom myslíte vy? Váš názor, aj keď viem, že ste predovšetkým gynekolog., ale zaujíma ma.. myslíte, že po vitaminovej kure o 3 mesiace sa môže spermiogram zlepšiť? Množstvo, pohyblivosť, alebo dokonca aj morfologia? (opäť v CAR nam povedali, že minimalne, genetik, že úplne sa môže zmeniť).
    Aspoň keby sme vedeli, čo ešte dokážeme zlepšiť. Manžel nepije (ani pivo), nefajčí, nekonzumuje mastné jedlá, jeho obľúbené jedlo je zeleninový šalát, nechodí do saun, meria 190/80kg, my už nevieme, čo máme zlepšiť.. berie koenzým Q10, macu, vitamin E,C, zinok, selen, Folandrol, občas myositol, kyselinu listovu a kotvicnik..
    Ďakujem pekne za názor

    Dobrý deň, podľa Vášho opisu sa Vám venuje dostatok odborníkov v danej problematike. Keďže nepracujem vôbec v tejto oblasti a s touto problematikou, veľmi môj názor ani odporúčanie nebudú objektívne. Osobne si myslím, že ak sa Vám v dohľadnej dobe, do pol roka, nepodarí otehotnieť aj napriek všetkým, aj spomínaným, dostupným preparátom, jedinou možnosťou bude IVF.