• ATB Fromilid v tehotenstve

    , Autor: Jacech

    Dobry den, prosim Vas o radu. Omylom som si zamenila sestrine antibiotika s mojimi novymi vitaminmi. Uzila som 2 tablety Fromilid 250 (jedna rano, druha vecer). Som v 34 tt. Bojim sa moznych ucinkov na babatko. Chybu som si vsimla az po uziti druhej tabletky, v rannom pracovnom zhone mi ani nenapadlo, ze v mojom priecinku na vitaminy (zelezo na predpis od gynekologicky) mozu byt ine, zamenene tablety. Moze dojst k poskodeniu plodu?, resp. ako dalej postupovat? Neziaduce ucinky nepocitujem ziadne, pohyby plodu su ako zvycajne. Dakujem

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, plodu sa nič nestane. Nemusíte podnikať žiadne špeciálne kroky. Do budúcna odporúčam vyhnúť sa podobnej zámene liekov, môže to byť nebezpečné. Obvodného gynekológa stačí navštíviť podľa plánu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach ho samozrejme navštívte skôr.