• Pohyby dieťatka

    , Autor: zizzi

    Dobry den, pan doktor. Chcela som sa spytat, na pohyby babatka, ake caste maju byt, kedy uz spozorniet. Som v 20.tt a zacinam citit pohyby, su to asi tyzden aj pol take akoby motyliky, no dnes mam pocit, ze som nezacitila nic. Chcem sa spytat, ci mozu byt aj take dni, ze babatko nepocitim, hoci sa nic zle nedeje, resp. kedy ist k lekarovi, ci je na to nejake voditko podla coho sa riadit. Dakujem krasne. Pekny vecer prajem.

    Dobrý deň, ako prvorodička v začiatkoch cítenia prvých pohybov plodu nemusíte ešte pociťovať pohyby plodu každý deň, respektíve to ťažšie rozoznáte. Áno, sú dni, kedy je plod lenivejší, závisí to aj od množstva prijatých tekutín, ako aj od druhu tekutín, množstva potravy, sladkostí,... Vodítko na cítenie pohybov neexistuje. Vo všeobecnosti platí, že pri bolestiach, krvácaní, odtoku plodovej vody ako aj v prípade akýchkoľvek nejasností treba navštíviť obvodného gynekológa.