• Bolesti v 21tt

    , Autor: karinka-2

    Dobry den pan doktor, som v 21 tyzdni tehotenstva a v noci som skoro vobec nespala. Ked som lezala na chrbte alebo na pravom boku tak ma pichalo v pravom vajecniku a ked som si lahla na lavy bok tak ma bolelo rebro. Myslite ze je to v poriadku ? Bola som na pohotovosti den pred vianocami, doktor mi robil ultrazvuk a bolo vsetko v poriadku, mohlo by sa za tak kratku dobu nieco zmenit ? Dakujem

    Dobrý deň, maternica sa každým dnom zväčšuje, takze bolesti v podbrušku môžu byť spôsobené aj tým. Ak Vás boli pod pravým rebrovým oblúkom, môže to byť spôsobené aj tehotenskou cholestázou - zvýšenými hepatálnymi testami a v takom prípade je nutná liečba. Takto Vás ale nevidím, neviem zhodnotiť stav ani pripadné výsledky vyšetrení a krvi. Navštívte Vášho obvodného gynekológa aj v prípade nejasností alebo pretrvávania ťažkostí.