• Nazor

    , Autor: soledat

    Chcem sa spytat ak som 7.8 bola na vysetrenie sono v gravidite CRL bolo namerane 3.30 cm 10/3 t/d Z:Grav hebd 10,intacta Znamena to ze k oplodneniu doslo pred 73 dnami?Da sa nato spoliehat?

    Dobrý deň, my pôrodníci sa riadime základnými dvoma termínmi pôrodu, ktoré sú určené na základe poslednej menštruácie a na základe prvotrimestrálneho ultrazvuku v 10 -13 týždni tehotenstva. Na prvotrimestrálny screeening sa dá spoliehať. Áno, ak je pacientka v daný dátum v 10+3 TG, tak k oplodneniu došlo 73 dní pred vykonaným ultrazvukom.