• Tehotenstvo a salmonela

    , Autor: veronikak

    Dobry den, synovec mal pred mesiacom salmonelu a ostal v nemocnici. Ma 2 roky. Uz ho prepustili, ale vcera mu z vyterov zistili, ze salmonelu este ma v creve a dostal antibiotika. Mame k nim ist cez vikend na navstevu. Ja som v 10. tyzdni tehotenstva. Je tato navsteva pre mna bezpecna alebo je tam nejake riziko prenosu? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ak budú dodržané všetky zásady hygieny, nemal by byť problém s návštevou. Vo všeobecnosti si treba pozornejšie vyberať potraviny, umývať ich pod tečúcou vodou, nekonzumovať tepelne nespracované potraviny, umývať si ruky s mydlom pod teplou tečúcou vodou.