• Aký starý je plod a kedy došlo k opledneniu

    , Autor: bronula

    Vážená pani Dr.

    Mám troška zmätok v tom ako staré mám dieťaťko a kedy teda došlo k oplodneniu. podľa čoho sa mám riadiť keď mi stále vychádzajú iné hodnoty? Cyklus mám pravidelný, ale viem, že som nemohla otehotnieť na 14 deň, ale skôr až na 16 až 18 deň, priateľ bol vtedy doma,pracuje v zahraničí. V tom období som mala aj také slabé špinenie podobné menzesu, ale menzes to nebol keďže som ho mala 22.5. ak by som sa týmto riadila tak by to aj potom celkom sedelo podľa posunu z 13+0 na 12+4. ale čo potom tie ďašie posuny v termínoch. mohla som nakoniec otehotnieť aj na 22 deň od poslednej menštruácie, teda 12.6 či 14.6?

    Vychádzali mi tieto dáta:
    Podľa PS 7+0 , UZV 6+1
    Podľa PS 13+0, UZV + Screening v I. trimestri 12+4
    Podľa PS 17+0, UZV 16+1
    Podľa PS 20+5, UZV 19+6

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, tie UZV sú v norme, posun do 1tt vo veľkosti dieťaťa oproti menses je v norme, nemusíte sa obávať
    najlepšie sa počíta vek dľa prvéh UZV , ale tam vám to sedí na 7tt,
    ak viete kedy ste mala pohl.styk, tak k opledneniu mohlo dôjsť aj do troch dní potom
    nemusíte sa tým zaoberať, lekár vám určí TP a tým sa riadte, dôležité je, aby dieťa prosperovalo
    s pozdravom