• Doplnenie k otázke o nezavinutí maternice...

    , Autor: odbornik6

    Ďakujem, pani doktorka, za informácie. Chcela by som doplniť k téme, ktorú som začala, že žiadnu kontrolu ultrazvukom mi od pôrodu nerobili - v našej pôrodnici nie je toto vyšetrenie štandardné, vyšetrovali ma len pri vizitách pohmatom. Je potrebné ísť za lekárom a žiadať USG? Ešte som sa pýtala tieto tri otázky: Prečo ma nebolelo zavinovanie maternice (po treťom pôrode som mala hrozné bolesti, najmä pri kojení)? Mohla sa, napriek tomu zavinúť? Čo sa stane, ak sa nezavinula? Prosím odpovedzte mi.
    S pozdravom Vaša čitateľka. (-:

    Dobrý deň,
    určite sa zavinula, ak teda hovoríte, že vás vyšetrovali pohmatom, zrejme to bolo uspokojujúce.
    UZV nemusíte žiadať, myslím , že by vás naozaj neprepustili z nemocnice, keby nemali pocit, že maternice nie je v poriadku.
    Keby nebola zavinutá, krvácala by ste veľmi.
    A to že vás maternica nebolela, nevadí, každý organizmus je individuálny a reaguje v každej situácii inak, tak sa porsím neznepokojujte a pokiaľ ste v poriadku , nekrvácate a dojčíte, pokračujte ďalej a vyčkajte prvú menštrucáiu.
    S pozdravom