• Svrbenie brucha a vyrazky

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 2 týždne do pôrodu a v hornej časti brucha, od rebier až po pupok, som sa vyhádzala. Ide o také malé červené bodky ako krupica.
    Na týchto miestach však nepociťujem svrbenie. Výrazné svrbenie pociťujem v spodnej časti bruška, kde mám na koži červené fľaky. Podľa môjho lekára je to spôsobené extrémnym naťahovaním kože (keďže som dosť štíhla/útla) a sú to len objemnejšie strie.Okrem toho mávam občas pocit tiaže v oblasti pod rebrami. Mám obavy, či to nemôže nejako súvisieť s pečeňou, resp. žlčníkom.

    Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    mám podozrenie , že by sa mohlo jednať o niečo závažnejšie , radšej choďte k lekárovi prosím vás nech vám odoberie krv, na odbery hepatálnych parametrov a podobne, zmeria tlak a doplní vyšetrenia.
    Neodkladajte to prosím
    S pozdravom