Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Choroba v prvom trimestri a udrzanie tehotenstva

  , Autor: katka88

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Hneď na začiatku tehotenstva (3.-6.týždni) som mala opakovane zapálené hrdlo, hnisavú nádchu, zdurené uzliny v podpazuší. Užívala sa homeopatiká, následne antibiotikum Bioparox a Calcium Chloratum. Gynekologička mi zároveň zistila stredne masívne enterokoky, ktoré vzhľadom na nízke štádium tehotenstva a absenciu iných potiaží nepreliečovala. Teraz na konci 7. týždňa mám už tretí deň hnedý výtok. Zastupujúca gynekologička zhodnotila, že nevidí príčinu výtoku (ani hematom). Na podporu tehotenstva mi predpisala 3 balenia Duphastonu (3x1 tab.). Chcela by som sa spýtať, či vzhľadom na predchádzajúce ochorenia v ranom štádiu tehotenstva nenechať ďalší priebeh tehotenstva "na prírodu", nakoľko sa veľmi bojím, že plod može byť vzhľadom na moju chorobu na začiatku tehotenstva poškodený. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  lieky kt. ste užívala ,mimo bioparoxu nemjú vôbec vplyv na tehotenstvo, bioparox -to je na zváženie, avšak všetky liečivá nie sú doporučované v prvom trimestri.Budú sas robiť kontroly UZv a skríning plodu, ak by náhodou niečo nemalo byť v poriadku, výsledky by to mali ukázať.
  Duphaston je teraz v poriadku užívať
  Zatiaľ sa neznepokojujte
  S pozdravom