• Choroba v prvom trimestri a udrzanie tehotenstva

    , Autor: katka88

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Hneď na začiatku tehotenstva (3.-6.týždni) som mala opakovane zapálené hrdlo, hnisavú nádchu, zdurené uzliny v podpazuší. Užívala sa homeopatiká, následne antibiotikum Bioparox a Calcium Chloratum. Gynekologička mi zároveň zistila stredne masívne enterokoky, ktoré vzhľadom na nízke štádium tehotenstva a absenciu iných potiaží nepreliečovala. Teraz na konci 7. týždňa mám už tretí deň hnedý výtok. Zastupujúca gynekologička zhodnotila, že nevidí príčinu výtoku (ani hematom). Na podporu tehotenstva mi predpisala 3 balenia Duphastonu (3x1 tab.). Chcela by som sa spýtať, či vzhľadom na predchádzajúce ochorenia v ranom štádiu tehotenstva nenechať ďalší priebeh tehotenstva "na prírodu", nakoľko sa veľmi bojím, že plod može byť vzhľadom na moju chorobu na začiatku tehotenstva poškodený. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    lieky kt. ste užívala ,mimo bioparoxu nemjú vôbec vplyv na tehotenstvo, bioparox -to je na zváženie, avšak všetky liečivá nie sú doporučované v prvom trimestri.Budú sas robiť kontroly UZv a skríning plodu, ak by náhodou niečo nemalo byť v poriadku, výsledky by to mali ukázať.
    Duphaston je teraz v poriadku užívať
    Zatiaľ sa neznepokojujte
    S pozdravom