• Moze to byt mimomaternicove tehotenstvo?

    , Autor: rencatko

    Dobry den,
    som v piatom tyzdni tehotenstva. U lekarky mam termin az o tri tyzdne (bolo mi povedane, ze az vtedy bude cosi vidiet). Mam endometriozu - bola som operovana na zrasty na pravej strane a pri operacii mi odstranili aj slepe crevo, lebo bolo zapalene. Dnes v noci som mala silne pichanie na tejto strane, uz je to kusok lepsie ale itak stale citim a na internete dom sa dozvedela, ze mimomaternicove tehotenstvo moze vzniknut pri endometrioze a prejavuje sa pichanim na jednom vajecniku. Teraz neviem, ci je tato bolest sposobena tym, ze maternica sa rozsiruje alebo by sa mohlo jednat o spominane mimomaternicove tehotenstvo. Ine priznaky nemam. ani spinenie sni krvacanie. Mam sa okamzite ozvat mojej gynekologicke, alebo je to normalny jav, ktory casom prejde? Som prvorodicka, tak preto tieto zmeny su u mna nove.
    Dakujem vopred za odpoved.

    vsetko co ste uviedla je pravda
    starostli si zatial nerobte pokial by nedoslo k zmene zdravotneho stavu( ak vas nieco pichalo a prestalo to , nic sa nedeje/
    v 8 tt je jasne identifikovatelne na UZV , kde sa teh. nachadza , a takziež je zrejme ci sa jedna o vitalnu graviditu, lekar/ka vam potom povie
    ak by ste zacali krvacat, mala ste bolesti brucha, zavrate alebo pocit na odpadnutie alebo akukolvek zmenu stavu, ktora neustava ale sa zhorsuje okamzite vyhladajte lekara.
    s pozdravom