• toxoplazmoza v tehotenstve

    , Autor: odbornik6

    Dobry den, potrebovala by som surne poradit momentalne som od dnes 23tt a prvy krat mi prisli v 10tt na pozitivnu toxoplazmu brala som antibiotika Rovamicin ,ktory som brala az do 16tt lebo vysledky boli nie pozitivne ale hranicne ,potom som dostala lieky este dve balenia coz je na dva tyzdne a mala som byt dva tyzdne bez liekov a opät kontrola , vysledky na ktore som bola v 22tt boli opät pozitivne a tak mi na infekcnom odobrali znova krv na protilatky vysledky boli : toxoplazma gondii KFR ....negativn
    Toxoplazma gondii IgM v sére .... negat.
    Toxoplazma gondii IgG v sére 4.20pozitivne -1.59 IU/ ml , S -Toxo IgG Avidita 88.34 vysoká avidita -49.9% .Takze opät bolo pozitivne ale pri com mi uz nedali lieky ziadne a povedali ,ze ziadne pozorovanie a liecenie dalej nieje potrebné a ani nutne .Myslite si ze naozaj to nieje nutne ked je to opät pozitivne? Som v 23tt a bojim sa aby sa dietatku nic nestalo. Za skoru odpoved Dakujem

    Dobrý deň,
    napriek tomu, že je test pozitívny ide o protilátky z prekonanej infekcie. Tie budete mať pozitívne už stále a znamená to, že ste infekciu prekonali.