• Rosalgin v tehotenstve

    , Autor: maria26

    Dobrý deň prajem! Mala by som jednu otázku: som tehotná 28.týždeň, PN, skrátený krčok maternice (1cm), Dr. naordinoval kľud, ležím. Doteraz som nemala žiadne vaginálne problémy, ale posledné 2-3 dni pociťujem mierne pálenie malých pyskov, taký nepríjemný pocit, výtok len veľmi slabý. Začala som používať Lactacyd feminu plus, podráždenosť mierňuje. Preventívne, aby to náhodou nebolo horšie, by som použila Rosalgin na výplachy. Dá sa to používať v mojom prípade? (Príčinou môže byť aj silno chlórovaná voda, teraz som viac citlivejšia, alebo iný prací prostriedok?) Ďakujem za odpoveď!

    Dobrý deň,
    v tehotenstve, obzvlášť vo vašom prípade hroziaceho predčasného pôrodu je veľmi dôležitá prevencia vaginálnej infekcie, preto nechajte liečbu na lekára a vyhľadajte ho. Veľmi dôležité je nepodceniť infekciu a dôkladne ju preliečiť, preto je na zvážení antibiotická terapia.