• Tehotenstvo (po PICSI)

    , Autor: basa

    Dobrý den, otehotnela som po IVF+ PICSI, tehotenstvo zatial prebieha normálne, triple test bol negatívny (riziko DS 1:2500, riziko rázstepu 1: 30 000), na sonoe v 18+5 podla PM plod zodpovedal vo vsetkých parametroch velkosti 19+3, morfologické známky vývojovej chyby boli negatívne, plodová voda v norme. Lekárka este odporúca podrobný genetický ultrazvuk teraz, v cca 20 -22 tt. Je to naozaj potrebné? Uz mám po tom vsetkom stresov akurát tak dost. A tiez sa chcem spýtat, ak po poradni je krcok maternice v poriadku a plodovej vody dostatok, je mozné, ze do dalsej poradne (cca o 3 týzdne) sa zacne krcok predcasne otvárat a dojde k potratu? dakujem

    Dobrý deň,
    ak máte za sebou kvalitný morfologický ultrazvuk a všetky testy sú negatívne myslím si, že opakovaný genetický ultrazvuk nie je potrebný. Predčasné skracovanie krčka má zväčša svoje príčiny a prodrómy. Najčastejšou príčinou predčasného pôrodu či potratu je vaginálna infekcia, ak bolo v poradni všetko v poriadku a žiadne náznaky skracovania krčka nie je žiadny dôvod na obavy. Všetko bude v poriadku.