• vitaminy

    dobry den pani doktorka. Chcela by som sa spytat na Vas nazor na uzivanie tehotenskych vitaminov. V diskusiach na internete som sa docitala, ze sa po ich uzivani rodia velke deti, aj v lekarni ked som si chcela nejake kupit mi lekarnicka povedala ze sa potom rodia veke deti a pokial ja sa citim dobre, ze nie je potrebne nieco uzivat, ze dieta si odo mna zoberie co bude potrebovat aby mu nic nechybalo a pripadnym nedostatkom nejakeho vitaminu by som "utrpela" ja. Som v 11tt a uzivam len kyselinu listovu. mam si pre spravny vyvoj dietata predsa len kupit nejake vitaminy? citim sa dobre, obcas mam "ranne" nevolnosti trvajuce cely den, a krce v podbrusku ale inak mi je fajn.
    dakujem.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že ak máte vyváženú stravu a príjímate dostatok vitamínov nepotrebujete žiadne ďalšie vitamíny. Kyselina listová je dostačujúca.