• skrateny krcok a vnutorna branka

    , Autor: andypet

    Dobry den, som v 20tt a mam skrateny krcok, 30 mm. Chodim pravidelne na kontroly à chcem sa opytat, co znamena vzdialenost od vnutornej branky. Kazdy tyzden sa mi rozmer zvacsuje zo 17 mm, na 24 à dnes na 30 mm pri dlzke krcka 30 mm. Co to znamena? Je dovod obavat sa? Mam kludovy rezim, ale pravdepodne sa podrobim aj serklazi. Je nutna? Dakujem.

    Dobrý deň,
    ide o dĺžku krčka maternice, v tomto štádiu je skráteny a je naozaj nutný kľudový režim. Ak bude nález progredovať, to znamená, že sa bude krčok otvárať, bude serkláž nutná.