Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,027 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolest v bruchu

  , Autor: smajlinocka

  Dobry den, ja by som sa chcela spytat. Som v 11. tyzdni tehotenstva. Jedno rano, ma zacalo dost boliet brucho, v strede mi vydulo a ako keby aj stvrdlo. Bolo to dost bolestive. Je to v poriadku v takomto skorom stadiu tehotenstva? Je nejake rizoko, alebo cim to mohlo byt? Nic mne alebo babatku nehrozi? Mam z toho strach. Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nemuselo to súvisieť so samotným tehotenstvom, mohlo ísť o gastrointestinálny trakt teda o zažívací trakt. Ak išlo len o jednorázovú záležitosť vôbec tomu nemusíte venovať pozornosť.

Podobné otázky

 • Morfo utz v 30 tt

  , Autor: Toscana

  Dobrý deň, absolvovala som morfologicky utz v 30 tt. Cely utz trval tak 20 minút, cele vyšetrenie bolo neskutočne bolestivé, nakoľko doktor dosť tlačil sondou a myslím to doslova, aj keď som poprosila o zjemnenie, nepomohlo a celé vyšetrenie som aukala od bolesti. Neviem či je toto normálne, ale bolestivejšie vyšetrenie som v živote nezažila. Stále tvrdil, že je zle otočené a nevidí. Mam obavu, že takýto tlak na maternicu môže poškodiť bábätko, ak tlak je naozaj silný a bolestivý, nakoľko už tretí deň cítim bodavú bolesť v bruchu a v podbrušku z tohto vyšetrenia. Bábo je už dosť veľké a zatláčal na určitých miestach až do hĺbky 5-6 cm, možno aj hlbšie - vzhľadom na následky, tak si asi viete predstaviť, aká bolesť. Je to renomovaný doktor a preto nechápem, ako mohol byť taký hrubý. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy je vzhľadom k hrúbke brušnej steny nekvalitne a nedostatočne vidieť jednotlivé štruktúry, čo znáročňuje kvalitné vyšetrenie, preto sa niekedy musí sonda trošku pritlačiť. Vplyv na plod to nemá, nemusíte sa obávať. Môžete však pociťovať bolesti svalov prednej steny brušnej, niečo ako pri svalovke.