• Otázka

    , Autor: sandraaaaa

    Dobrý deň som 17tt a mám pichlave bolesti v podbrušku ktore vedu až k pupkua aj bolesť pichlava bodava vaječníkov. Nie je to vkuse ale často. Gynekologička ma nepozerala povedala že sa rozťahuje maternica. Je to normalne ked mi to začalo až v druhom trimestri? A mám aj niekedy palenie pri močeni tak mi moč na poradni skontrolovali a bol ok. Tým papierikom aj tak neverím. Malo by sa to skontrolovať ultrazvukom alebo aspon gynekologicky? Pomohlo by aspon gynekologicky? čo môže taketo pichanie a bodanie spôsobiť potrat alebo by som sa mohla začať otvárať??? Dakujem

    Dobrý deň,
    je veľmi pravdepodobné, že to súvisí s rastom maternice, ktorá práve v tomto období najviac rastie. Ak však máte pálenie pri močení je nutné vylúčiť močovú infekciu a taktiež skontrolovať vaginálny nález. Ultrazvuk prípadnú močovú infekciu neodhalí.