• zápal močového mechúra v tehotenstve

    , Autor: mihula

    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu- som v 19tt a asi pred týždňom som začala mať problémy s veľmi nepríjemným nutkavým močením a pichavými a rezavými bolesťami v podbrušku, bez pálenia pri močení, resp. páli ma len koža v okolí pošvy a konečníka. Môj gynekológ mi vzal stery z pošvy- výsl. bol negat. a moč chemicky- negat., moč. kultivácia vyšla 10na5 Enterococcus faecalis, predpísal mi ATB Augmentin 1gr á 12 hod. podľa citlivosti a Canesten vag. tbl.. Kým však prišli výsledky kultivácii, pila som brusnicový sirup a veľa tekutín a ťažkosti sa mi zmiernili /aj keď celkom neprešli, no je to znesitelnejšie/. Vzal sa teda kontrolný moč chem.+sediment + kultivácia- vyšli negatívne. Gynekolog mi povedal, že ak sa mám lepšie, nemusím tie ATB brať/zatial som ich nezačala užívať/- že sa mám rozhodnúť sama, ja však neviem- nechcem zbytočne brať ATB, ale na druhej strane som čítala o rizikách neadekvátne preliečenej uroinfekcie v tehotenstve. Mám sa preliečiť ATB, alebo to nie je nutné? Ďakujem za radu. M.

    Dobrý deň,
    v tehotenstve by som určite infekt odporučila preliečiť antibiotikami.