• bolestivé kojenie

    DObrý den, mám 4 týždnovu dcerku ktoru plne kojim, no na lavom prsniku mi bradavka pukla, nekrváca mi no je to dosť bolestive, preto striedavo mliečko odsávam aj malu prikladám a pri dnešnom jej plačlivom výstupe som stihla odsať len 40ml mliečka a na to "zadne" som ju priložila, po skončení papania kým si odgrgla všimla som si že mi z bradavky vyteká nejaká číra tekutina, konzistenciou podobná oleju no slanej chuti, chcela by som vedieť čo to vlastne bolo a či to nejako nemôže uškodiť maličkej? potom som ju priložila aj na druhý prsnik a ten tiež dokonale vytiahla. Mám však ešte jeden problém, vždy po kojení či odsávaní ma zhruba do 5tich minut neznesitelne začnu bolieť prsia vo vnutri a bradavky aj s dvorcami, no časom to prejde, chcela by osm vedieť či je to kvoli tomu že sa mliečne žľazy znovu plnia, alebo je možne že v prsniku ešte ostalo nejaké mliečko ktoré tam robi nejaku šarapatu spojenu s vyprázdnovanim či plnenim mliečnych žliaz a či sa kvoli tomu može diať to že jeden prsnik (lavý) sa mi tak nalieva že z neho vytiahnem 130ml mliecka odsávačkou pričom z druhého len 40-60? Dakujem za vašu odpoved :) s pozdravom Nika

    Dobrý deň,
    mliečko môže mať čas od času iný charakter vôbec sa netreba tým trápiť, určite to vašej maličkej nijak neuškodí. Na popraskané bradavky je nutné si v lekárni kúpiť mastičku a bradavky si je nutné ošetrovať aby nedošlo ku krvácaniu. Bolesti po kojení súvisia s vyplavením hormónu, ktroý spôsobuje sťahy ktoré vy pociťujete ako bolesť. A čo sa týka rozdielu v objeme mliečka je to normálne.