• Uzatváranie krčka

    , Autor: majkamama

    Dobrý deň. Pekne Vás prosím o radu. Som v 8 tt a v podtste od začiatku mám infekciu - streptokoka a e - coli, aj keď problémy nepociťujem. Môj gynekológ mi povedal, že preliečime až po 12 tt, teraz si občas dávam Lactofeel gel. Chcem sa opýtať:
    1. Stačí takáto liečba do 12 tt.? Nemôžu sa baktérie dostať k bábätku?
    2. Krčok mám stále pootvorený - Kedy, približne v ktorom týždni sa uzatvára, alebo by už mal byť uzatvorený?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ohľadne preliečenia infekcie v prvom trimestri sú názory veľmi rôzne. Závisí to od lekára a konkrétneho nálezu. Krčok maternice nemá dôvod byť pootvorený, jedine že by ste boli viacrodička a je to následok pôrodov.