• streptokok v hrdle a nose

    , Autor: robinson82

    Dobrý deň, som v 21 tt. Este na začiatku tehotenstva mi zistili streptokoka v hrdle aj v nose. V pošve nieje. No keďže som sa necítila chorá tak som to neriešila. Mam len vyrážky na tvári. Chcem sa opýtať, či je potrebné to riešiť. A ešte ma trápi take tupé pichanie v posve asi raz za minútu ale nieje to vždy. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    počas tehotenstva infekcia nepredstavuje pre dieťatko riziko, avšak po pôrode je riziko prenosu, preto by som si infekciu na vašom mieste preliečila.