• macmiror

    , Autor: julinka10

    Dobrý večer,

    som v 8 týždni tehotenstva, lekár mi predpísal Macmiror complex. V príbalovom letáku som čítala že sa nemá užívať v prvom trimestri tehotenstva, môžem ho aj tak užívať ? Lekárovi sa teraz nedovolám, tak Vás prosím o radu čo mám spraviť, ďakujem.

    Dobrý večer,
    patrí medzi relatívne bezpečné lieky, ide o to, že väčšina liekov, ktorá je na trhu nemá robené klinické štúdie na tehotných ženách pretože je to neetické, preto je aj väčšina liekov nedoporučovaná na užívanie v gravidite, pretože nie sú overené štúdiami. Bežne sa však tento liek predpisuje, pretože benefit je vyšší ako dokázané riziko.