• zapal

    , Autor: odbornik6

    dobry den chcem sa opytat ci ma chronicky zaoal v teh.nejaky vplyv na skracovanie krčka maternice po porode mi doktor vypaloval zapal teraz som teh.druhy krat da sa predist skracovaniu ked už tento problrm bol alebo je vyliečeny a ci nieje nejaka liečba alebo čipky ktore by predchadzali skracovanie dakujem

    Dobrý deň,
    prepáčte ale neviem čo konkrétne myslíte pod pojmom "chronický zápal" a "vypaloval mi zápal". Neviem či myslíte, pozitívnu onkocytológiu - ster z krčka maternice a následnú konizáciu, pri ktorej je niekedy riziko skracovania krčka maternice, alebo ide ešte o niečo iné. V prípade, že sa u vás potvrdí skracovanie krčka maternice tak iste je možná liečba, zavisí však od štádia. Snáď jedine preventívne sa dá užívať magnésium v tabletkách, prípadne šumivé tablety, kľudový režim a vyhýbanie sa námahe.