• Wellness a možné otehotnenie

    Dobrý deň pán doktor,

    práve som po ovulácii a snažili sme sa o bábätko. Cez víkend máme ísť na wellness, a zaujímalo by ma, či by som sa mala vyhnúť horúcej vode vo vírivke a taktiež saunám v prípade, že došlo počas ovulácie k oplodneniu ? Mohlo by to nejako negatívne ovplyvniť uhniezdenie ? Som po jednom zamlčanom potrate v 8tt. Ďakujem.

    Dobrý deň, do wellnessu ísť môžete. Pri vírivkach a bazénoch však treba myslieť na riziko možného zanesenia infekcie, či vzniku tzv. bakteriálnej vaginózy vplyvom porušenia pH v pošve a tým aj mikrobiálnej nerovnováhy, čo môže viesť k nutnosti užívania antibiotík, preto je vhodné si dať večer pred spaním vaginálne probiotikum, ktoré napomôže udržať v rovnováhe vaginálnu mikroflóru.