• Oxidačný stres

    , Autor: monik-2

    Dobrý deň, chcem sa spýtať akú má šancu na oplodnenie parnter, ak výsledky spermiogramu má oxidačný stres L3 a fragmentácia 23%. Vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, optimálna hodnota fragmentácie je menšia ako 15% spermií. Ale norma je do 30% fragmentácií. L3 je stredný stupeň intenzity vplyvu oxidačného stresu. Šanca na spontánne otehotnenie je, nepoznám však bližšie výsledky ani okolnosti, preto sa vyjadriť bližšie neviem. Najlepšie je sa pýtať priamo lekárov pri interpretácií výsledkov.