• Duphaston a ovulácia

    , Autor: niccole

    Dobrý deň chcem sa spýtať, 7 februára som potratila v 15tt a išla som na kyretaz, menštruáciu som dostala až 24 Marca po vyvolavacke a v tento cyklus som začala brať duphaston na 21den cyklu 5 dní po 2 tabletky.menstruaciu som dostala 20aprila čiže 28dc. Chcem sa opýtať či pri užívaní duphastonu prebehne vždy ovulácia keďže s minulosi už viem že s duphastonom mám cyklus presný ako hodinky čiže 28 dni.. pýtam sa preto lebo minulý cyklus som mala anovulacny podľa bazalnej teploty,tak či tento cyklus sa môže zopakovať alebo už ovulácia nastane pri duphastone.dakujem

    Dobrý deň, Duphaston sa používa na úpravu menštruačného cyklu. Veľký vplyv na ovuláciu nemá, pozitívne však ovplyvňuje procesy po nej nasledujúce vo vzťahu k uhniezdeniu embrya. Ak nie sú problémy na úrovni vaječníkov, k ovulácii by malo dôjsť.