• Menzes a šestonedelie

    , Autor: Simona228

    Dobrý deň. 2.7. som porodila, žiaľ bábätko sa narodilo mŕtve. Bola mi zastavená laktacia Medocriptinom. Dnes sú to presne 3týzdne a už druhý deň mám silnejšie krvácanie, krv je jasne červená. Predtým to už bol taký dohneda výtok, a hlavne cez noc čistá vložka. Môže sa jednať už aj o menzes?
    Môžeme sa pokúšať aj hneď o bábätko, ak by bol teda toto menzes? Dr mi povedal, že po prvom menzese môžeme.
    Ďakujem za odpoved!

    Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o prvú menštruáciu. Keďže však nepoznám žiadne bližšie okolnosti pôrodu, týždeň tehotenstva, ani ďalšie informácie, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. So snažením otehotnieť by som počkal aspoň dva-tri mesiace, kým sa maternice trošku zotaví a vráti späť do svojho "normálneho" menštruačného fungovania. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.