Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Fraxiparine po pôrode

  , Autor: MariV

  Dobrý deň,
  počas tehotenstva som si preventívne pichala fraxiparine 0,3 , absolvovala som aj hematologicke vyšetrenie a všetko bolo ok. Po pôrode mi povedali že už môžem frax. vysadiť, keďže to bolo preventívne pichanie inj. Avšak všade čítam, že ostatné ženy si pichaju frax.cele šestonedelie. Nie je to teda problém, že som ho hneď vysadila? Krvácanie mám niekedy slabšie inokedy silnejšie aj so zrazeninami.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je to individuálne u každej ženy. Záleží od diagnózy a výsledkov. Niektoré ženy si pichajú nízkomolekulárny heparín iba do pôrodu, niektoré ešte 5, či 10 dní po pôrode a iným je hematológom odporúčané aplikovať si injekcie po dobu celého šestonedelia. Ak Vám bolo odporúčané vysadenie nízkomolekulárneho heparínu, nevidím dôvod na pokračovanie aplikácie. Krvácanie, či špinenie v šestonedelí je tak isto individuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach ohľadom krvácania navštívte zdravotnícke zariadenie kde ste rodili. Postupujte aj podľa odporúčaní hematológa.