• Podáva sa injekcia s protilátkami opakovane?

    , Autor: Niki123

    Dobrý deň.
    Vyšetruje sa krvná skupina každého novorodenca u Rh negatívnych matiek, ak sú viacrodičky?
    A v prípade Rh pozitivity dieťaťa sa podáva injekcia s protilátkami zakaždným? Aj napríklad po treťom pôrode? Či vtedy to už nie je potrebné? Za predpokladu, že by žena chcela mať ešte štvrté dieťa.

    Dobrý deň, áno, novorodencom matiek s krvnou skupinou s negatívnym Rh faktorom sa štandardne vyšetruje krvná skupina. Ak má novorodenec pozitívny Rh faktor a matka negatívny Rh faktor, je matke aplikovaná injekcia anti-D do svalu, bez ohľadu na to, ktorý pôrod má žena za sebou.