• placenta preavia

    , Autor: sanx

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať v akej anestéze sa robí sekcia pri vcestnej placente. Či je nutná celková anestéza, alebo je možná aj spinálna, resp. epidurálna a od čoho/koho to zavisí. Taktiež by ma zaujímalo, že na kedy sa pri tejto diagnóze plánuje cisársky rez, pretože som našla a počula velice rôzne verzie od 36tt a v niektorých pripadoch aj 40tt, záleží či bolo nejaké predchádzajúce krvácanie? Vopred ďakujem za odpovedˇ

    Dobrý deň, štandardne sa cisársky rez plánuje na 38. - 39. týždeň tehotenstva. Plánovanie, ako aj spôsob anestézie, záleží od viacerých okolností, či je pacientka bez ťažkostí, alebo sa jedná o akútne krvácanie a tým ohrozenie matky a plodu. Ak sa jedná o plánovaný cisársky rez, môže byť realizovaný v spinálnej anestéze. Pri komplikáciách a nutnosti uspania pacientky sa to dá realizovať aj v priebehu operačného výkonu.