• Veľké brucho po cisárskom reze

    , Autor: Lenik

    Dobrý deň, rodila som pred 3 mesiacmi cisárskym rezom. Pred otehotnenie som bola stihla, žiadna nadváha a mala som ploché brucho. V tehotenstve som pribrala 17 kg. Teraz 3 mesiace po pôrode mam brucho veľké ako v 8.mesiaci, nechápem to. Bola som po šestonedeli u svojho gynekológa, vyšetrí ma ultrazvukom cez posvu a vravel, že sa mi pomaly sťahuje maternica. Kojila som len týždeň, lebo som nemala mlieko. Podľa domáceho testu mam aj diastazu tak na 4 palce. Viete mi povedať prečo mám také veľké brucho, či to môže byť veľkou ešte nestiahnutou maternicu a co môžem teraz robiť aby som sa brucha zbavila. Brucho ma ešte pred 2 týždňami stále bolelo, teraz už neboli. Dakujem

    Dobrý deň, príčina “veľkého brucha” môže byť spôsobené spomínanou diastázou predných brušných svalov. Čo sa týka sťahovania maternice, ak ste 3 mesiace po pôrode, maternica by už mala byť stiahnutá. Bez vyšetrenia sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Skúsiť môžete cviky na posilnenie brušných svalov. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť chirurga.