Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,480 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ocistky

  , Autor:

  Dobrý deň som 2 tyz od cisárskeho. Celé 2 tyz som špinila krvacala tak normálne už sa mi zdalo že slabšie a slabšie no posledné 2 dni mávam také návaly kde ide zo mna naraz strašne veľa krvy plus zrazeniny niektoré dost veľké. Bábo plne kojim od začiatku. Bolest v podbrusku mám pocitovo ako na menzes. Jazvu mám na jednej strane taku napuchnutu a tvrdu no neboli ma. Myslíte že to krvácanie je normálne alebo vyhľadať lekara. Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedieľka, špinenie je ešte v tomto čase normálne. Keďže som ale nevidel nález, rovnako ako ani oblasť jazvy, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol operačný výkon realizovaný.

Podobné otázky

 • Krvácanie na konci šestonedelia

  , Autor:

  Dobrý deň. Som 5 týždňov po sekcii. Očistky boli najprv krvave, potom take skôr do žlta až belavé. Dnes som ale zas začala krvácať ako pri menzese. Je to normálne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je možné, že ste dostali menštruáciu, ale možností je viacero. Záleží aj od toho, či kojíte, alebo nie. Takto Vám ale objektívne odpovedať neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Opätovný krvavý výtok

  , Autor:

  Očistky mi prestali cca v piatom týždni, a opäť sa vrátili v siedmom, po dvoch dňoch prestali, a teraz sa opäť objavili po pohlavnom styku. Je to normálne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov, počas ktorých môžu byť očistky prítomné, majú mať však tendenciu k zmene farby, od jasno červenej, cez hnedú až po žltkastý výtok, ktorý sa vyčíri a vymizne. Toto všetko sa má udiať do 8 týždňov. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti pôrodu, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, ak stav bude pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a urobí kontrolné USG.

 • Krvácanie v šestonedelí

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať jednu vec,ktorá má znepokojuje. Som po druhom pôrode tri týždne. Porod bol cisársky rez. Všetko prebiehalo bez komplikácií. Krvácanie bolo prvé tri dni silnejšie no postupne sa intenzita znižovala a dva týždne po pôrode už bolo len také slabé a skôr hnedé no posledných pár dní je opäť červené. Nie je toho veľa,ide skôr o normálne krvácanie,niekedy je slabšie. Silnejšie sa objaví len po kojeni. Synček je plne dojceni. Kojim ho každé dve až tri hodiny no v noci sú prestávky dlhšie. Všade na internete som čítala,že už by som tri týždne po pôrode krvácať nemala. Preto som svoj problém konzultovala aspoň cez telefón s lekárom a on ma ubezpečil,že je to v poriadku. Ale ak by som veľmi krvácala alebo mala zrazeniny,tak mám prísť. No ja som taký neveriaci Tomáš a potrebujem si to overiť či je to naozaj po troch týždňoch ešte normálne mať krvavé ocistky? Nic iné má vôbec neboli,občas ma pichne v jazve,ale inak nic. Ešte ma napadla jedna vec a neviem či súvisí s krvácaním,no dva týždne po pôrode som dostala teploty a zápal prsníka, našťastie hneď po dni mi to všetko prešlo. Budem teda vďačná za vašu odpoveď. Ďakujem a pekný večer

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, špiniť ešte môžete, hlavne počas a po kojení. Nemusíte sa znepokojovať. Ak bude špinenie alebo krvácanie pretrvávať viac ako 8 týždňov, alebo v prípade nejasností alebo ťažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Spinenie

  , Autor: Vladimíra

  Dobrý deň, mám 2 mesiace po pôrode sekciou, občas mám žlté aj ružové mierne krvavé hlienové vítoky vydržia 3-4 dni potom týždeň nič a potom znovu, plne kojím, je to v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov, počas ktorých sa očistky menia z červených na tmavohnedé, neskôr sú v podobe žltkastého výtoku, ktorý sa vyčíri až vymizne. Treba si to odsledovať, vyzerá, že to už u Vás ustáva. Ak by to neprešlo do týždňa, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • ocistky a lieky

  , Autor: 16wanda16

  Dobry den, som 3tyzdne po porode a ocoszky zapachaju,chcem sa opytat ci ti,nemoze byt zapal alebo infekcia a ci sa to lieci antibiotikami .Bola som aj u doktora aj v nemocnici no maternica je cista na krv kvoli zkej zrazablivosti mi pichli injekciu ale zapach je stale ale nic mi nazo neppvedali tak sa chcem opytat ci je to normalne.A ak dojcim mozem uzivat ascorutin,ktory mi odporucili v nemocnici?Lebo doktor mi ho neodpprucal tak teraz neviem.Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  zapáachajúce lochie určite nie sú v poriadku, je nutné aby lekár odobral kultiváciu a tiež zvolil vhodnú antibiotickú liečbu
  môže sa jednať o rozvíjajúcu sa endometritídu alebo iný typ zápalu maternice
  , lochie ako také majú počas šestonedelia len meniť charakter , farbu ale nie zapáchať!samozrejme ak sa nejedná o hygienický defekt
  s pozdravom