Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,811 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Porod

  , Autor:

  Zdravim dnes som bola na poradni v nemocnici kde chcem rodit som v 37 tyzdni a lekar mi nic blizsie neobjasnil ze co ako dalej bude v sprave mam napisane :Obj Hrdlo na phalanx,pre prst, vak blan zach,hlavicka nad vchodom nakolko posledne dni mi tvrdne brucho a citim ako sa plod tlaci dole az to picha mam ocakavat kazdu chvilu porod nakolko to bude moj druhy ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kontrakčná činnosť sa Vám môže spustiť prakticky kedykoľvek. Pri najbližšej tehotenskej poradni sa nebojte pýtať a informovať.

Podobné otázky

 • Krcove zily na maternici

  , Autor: sandricka86

  Dobry den pan doktor, prosim o Vas nazor na rizika porodu, ak mi tesne pred otehotnenim boli nazaklade MRI diagnostikovane krcove zily na maternici. Po precitani niektorych skusenosti mamiciek v zmysle”skoro som im tam vykrvacala”, mam naozaj strach. Som v 15 t. Ake velke je riziko a co sa vlastne moze stat? Su komplikacie pri takychto porodoch bezne? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám dôvod realizovania MRI vyšetrenia. Čo sa týka varixov v oblasti vaječníkov, sú pomerne časté, zistené sú iba náhodne pri vyšetrení ako vo Vašom prípade, alebo ako vedľajší nález počas cisárskeho rezu. Rovnako tak sa môžu vyskytovať varixy v svalovine alebo na povrchu maternice. Nie je to indikácia na cisársky rez. Ak by u Vás nebolo realizované MRI vyšetrenie, nevedeli by ste o tom. Ostaňte pokojná.

 • Termín pôrodu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať môj Gynekolog mi vypočítal termín pôrodu na 26.jula 2020. Poslednú menštruáciu som mala 8. Októbra 2019 a povedal mi že som otehotnela okolo 19. Októbra ale moj manžel však prišiel až 26 a vtedy sme mali sex je možné že sa doktor pomýlil ??! dakujem pekne a príjemný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali poslednú menštruáciu 8.10.2019 a bola pravidelná, termín pôrodu máte 14.7.2020 podľa menštruácie. Keďže však nepoznám bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Informujte sa u svojho obvodného gynekológa.

 • Hnisava rana

  , Autor:

  Dobry den,som 6 dni po porode a 3. den mi hnisa rana po siti,potieram betadinom,sprchujem,susim ale nic nepomaha napriek tomu mam pocit ze sa to pomaly hoji,dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili. Aplikujte si na ranu Dermochlorofylový sprej, aj 5x denne, po každej sprche, toalete. Nevidel som nález, takže je tažké sa objektívne vyjadriť, ale chvíľku to potrvá, kým od spodiny začne granulácia a dôjde k vyhojeniu.

 • Očistky

  , Autor:

  Dobry den,som 6 dni po porode,krvacam este jasno cervenou krvou no obcas mi kvapne na pradlo aj ruzova krv ktora zapacha,najprv som si myslela ze mi mokva rana po nastrihu,no tu si pravidelne susim,mozem krvacat a zaroven mat aj taketo pachnuce ocistky?horucky nemam ani bolesti,porod bol spontanny bez komplikacii,dakujen

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste prakticky ešte len na začiatku šestonedelia, krvácanie je úplne normálne. Bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie vyjadriť, zapáchajúce očistky môžu signalizovať rozvíjajúci sa zápal, ale opakujem, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Ak sa Vám niečo nezdá ohľadom zapáchajúcich očistkov, ako aj ohľadom hrádze, navštívte zdravotníckej zariadenie, v ktorom ste rodili.

 • sestonedelie s ruskom

  , Autor:

  Dobrý deň, objavila sa informácia, že mamička je povinná mať pri pôrode rúško, aby chránila seba, dieťatko a personál. Preto sa chcem opýtať, ako je to s pobytom na oddelení šestonedelia, nakoľko asi nie je správne, aby bola na izbe s mamičkou a jej dieťatkom 4 dni ubytovaná iná mamička so svojim dieťatkom. A ako prebieha prvá doba pôrodná na tzv."vzdychárni". Všetky mamičky sú tam spolu? Nie je to obrovské riziko nákazy? Prvá doba pôrodná predsa môže trvať aj desať hodín. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, od príjmu na pôrodnú sálu až po preklad na šestonedelie je nutné mať na sebe rúško. Na oddelení šestonedelia prebieha hospitalizácia viacmenej štandardne. Rozprávame sa o zdravých pacientkach s negatívnou cestovateľskou anamnézou a negatívnym kontaktom s nakazeným alebo možným nakazeným, teda o pacientkach, ktoré prešli trige s negatívnym výsledkom. Ešte pred vstupom do nemocnice každý pacient musí prejsť cez triage. Akonáhle sa jedná o pozitívneho pacienta alebo o možne pozitívneho pacienta a nejedná sa o akútnu zdravotnú starostlivosť, pacient je transportovaný do nemocnice určenej pre COVID-19 pacientov. Ak transport nie je možný, čo sa týka konkrétne pôrodu, ten prebieha na samostatnej pôrodnej sále, so zvýšenými ochrannými pomôckami, rovnako tak po pôrode je mamička izolovaná. Je vyhlásený absolútny zákaz návštev, to znamená, že pacient sa počas hospitalizácie nestretne okrem personálu so žiadnou návštevou.