Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,872 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: gabbi02

  Dobry den, chcem sa spytat, kedze v nemocnici nic nepovedali ohladom krvacania po porode. Najskor som krvacala ako pri menstruacii, potom do zacalo prechadzat do hneda az zltobelava. Dnes som uz 13 den po porode a v noci som zacala krvacat opatovne. Najviac narazovo je to po skonceni dojcenia (plne dojcim) a trocha aj medzi dojceniami. Dojcim cca kazde 2-3 hod. cez den aj v noci. Preto by som sa chcela spytat ci je to v poriadku alebo je potrebne navstivit gynekologa a nechat sa skontrolovat. Dakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Vami spomínané okolnosti krvácania v šestonedelí sú úplne normálne, nie je dôvod na paniku. Ak Vám krvácanie neustane do skončenia šestonedelia, navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne zdravotníckej zariadenie, kde ste rodili.

Podobné otázky

 • Krvácanie po šestonedelí

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spitat som po 2 cisárskom reze a už mi skončilo sestonedelie dostala som svoje dni ktoré mi trvali 8 dní ale také poriadne silné krvácala som ako po pôrode ani pôrodné vložky mi nestačili na to krvácanie potom som mala 2 dní pokoj potom som dostala zase ale už také miernejšie tie mi trvali 3 dní potom som mala pokoj zas 2 dní potom som dostala zas na 2 dní a teraz som mala tiež ale len troška krvi ale takej ruzovkastej slabej farby vedeli by ste mi poradiť čo to je syn sa mi narodil 21.10.2020 cisárskym rezom.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak kojíte, môže mať prvá menštruácia po pôrode rôzny charakter, aj intenzitu, či dĺžku. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • placenta preavia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať v akej anestéze sa robí sekcia pri vcestnej placente. Či je nutná celková anestéza, alebo je možná aj spinálna, resp. epidurálna a od čoho/koho to zavisí. Taktiež by ma zaujímalo, že na kedy sa pri tejto diagnóze plánuje cisársky rez, pretože som našla a počula velice rôzne verzie od 36tt a v niektorých pripadoch aj 40tt, záleží či bolo nejaké predchádzajúce krvácanie? Vopred ďakujem za odpovedˇ

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, štandardne sa cisársky rez plánuje na 38. - 39. týždeň tehotenstva. Plánovanie, ako aj spôsob anestézie, záleží od viacerých okolností, či je pacientka bez ťažkostí, alebo sa jedná o akútne krvácanie a tým ohrozenie matky a plodu. Ak sa jedná o plánovaný cisársky rez, môže byť realizovaný v spinálnej anestéze. Pri komplikáciách a nutnosti uspania pacientky sa to dá realizovať aj v priebehu operačného výkonu.

 • Krvácanie po sestonedeli

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spýtať po klasickom pôrode som sa cístila 5 týždňov. No znova po týždni som zase začala krvácať (a však veľmi slabucko, trvalo to 8dni). Par dni nič a zase mi začalo krvácanie veľmi slabé. Bola som si na kontrole po šestonedeli a všetko mam v poriadku. Je to normálne tieto krvácania? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 6 - 8 týždňov. Špinenie si odsledujte. Pri pretrvávaní špinenia, či krvácania navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Šestonedelie

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať som 3 týždne po potrate v 21tt . Mala som normálne pôrod a som v šestonedelí. Krvácanie mám slabe a stáva sa že aj celý deň nič a len večer troška. Chcela by som vedieť či už môžme mať styk chránený keď sa cítim dobre.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v 21. týždni sa jedná o potrat, ktorý bol vedený formou pôrodu. Nie ste v šestonedelí, ďalšia menštruácia by sa mala dostaviť o 4 - 6 týždňov. Pohlavný styk mať môžete, ale chránený.

 • Aniball

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som cvičiť so zdravotníckou pomôckou Aniball, pár dni sa mi podarilo cvičiť bez komplikácií. Po niekoľkých dňoch som po vytlačení balónika len s obvodom 18cm začala krvácať. Utekala som na urgent čo sa deje, keďže v krvi boli aj dve väčšie zrazeniny čerstvej krvi. Tam mi potvrdili moje tušenie,že som sa balonikom iba poranila pri vstupe. Odporúčanie bolo dva dni si dať prestávku s cvičením, aby sa ranky zahojili a môžem pokračovať. Prestávku som dodržala a začala znova cvičiť s tým,že už dva dni za sebou sa mi stalo,že len pri vstupe balonika pri úplnom vyfuknutí začnem krvácať. O chvíľu budem končiť 38tt. Napriek tomu sa chcem spýtať, či je možné pokračovať v cvičení aj napriek tomu, že stále po zavedení baloniku krvacam a či toto krvácanie nemôže ublížiť bábätku. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z poranení pošvy plodu neublíži, ale ak ste iba na obvode 18 cm, nemá zmysel ďalej navyšovať obvod, ale skúsiť znížiť obvod a bezpečne balónik vytlačiť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.