Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Zly dátum

    , Autor: Katka777

    Dobrý deň, prišla som nato že som svojmu gynekologovi zle určila poslednú menštruáciu. Povedala som 4.8.2018 ale správne ma byť 9.7.2018. Môjmu gynekologovi som to povedala ale on nezmenil termín pôrodu. Že vraj mu to doteraz všetko sedi.. Akurát pri poslednej poradni mu uz nesedelo lebo mala bola o 500g ťažšia. Ako sa mam teraz ja orientovať? Kým by som čakala tak ako som zadala datum 4.8.2018 tak mala by bola do pôrodu veľmi veľká.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste si istá v termíne poslednej menštruácie a menštruácia bola pravidelná, mal by sa tým obvodný gynekológ riadiť. Okrem termínu pôrodu podľa poslednej menštruácie sa riadime v prípade nejasností ohľadom poslednej menštruácie termínom pôrodu vypočítanom podľa prvotrimestrálneho ultrazvuku. Treba prepočítať všetky termíny pôrodu pri všetkých absolvovaných ultrazvukoch. Posledné poradne absolvujete v nemocničnom zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť. V prípade potvrdenia podozrenia veľkého plodu sa bude pôrod a jeho príprava menežovať patričným spôsobom.