• Utrogestan 200mg

    , Autor: venus

    Dobbrý deň,
    som na konci 24tt a ultrazvukom sa zistilo, že mám skrátený kŕčok maternice (2,9 cm). Lekár mi predpísal kľudový režim s tým, že krátke (10 min) prechádzky a nenáročné domáce práce by mi nemali uškodiť. Včera som v priebehu dňa v nepravidelných intervaloch začala pociťovať bolesti v podbrušku podobné menštruačným bolestiam spojené s bolesťami krížov. Išla som na pohotovosť, kde mi lekárka pomocou CTG namerala kontrakcie. Naordinovala opäť kľudový režim, prísnejší, a predpísala Utrogestan 200mg 3 krát za deň (lokálne-perorálne-lokálne). Chcem sa spýtať, či je Utrogestan v druhom trimestri bezpečný, keďže v príbalovom letáku sa píše, že sa smie podávať len v prvom trimestri a len lokálne. Tiež sa chcem spýtať, či sú uvedená dávka a spôsob užívania bezpečné.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Utrogestan v II. alebo III. trimestri môže spôsobiť žltačku novorodenca. Pri vyššom benefite ako riziku ho používame. Vhodnejšie je ale vaginálne použitie. Na perorálne použitie je vhodnejší Duphaston. Pri tvrdnutí podbruška je vhodná liečba magnéziom. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, pod ktorého ešte spadáte a ktorý Vás pozná najlepšie, ktorý Vám po vyšetrení a zhodnotení stavu upraví alebo doplní liečbu.