• Slabé krvácanie

    , Autor: wewerka

    Dobrý deň. Som už pomaly 8 tt po pôrode a stále sa u mňa objavuje slabučké špinenie, posledné dva dni jemnulinko ružové. Bolesti v podbrušku nemám, prípadne len občas slabučké. Po 7tt som podstúpila prehliadku u gynekológa,ktorý mi povedal,že vonkajšie rany sú už zhojené, tie vnútorné tak na 95%, lenže maternica nie je ešte úplne čistá a mám prísť znova na kontrolné sono o 6 tt. V prípade silných bolestí, horúčky alebo krvácania vo veľkých kusoch mám vyhľadať urgent. Pohlavný styk nám ale povolil. Preto sa chcem opýtať, či sa mám niečoho obávať. Či je ešte po takom čase normálne také špinenie, prípadne slabé krvácanie? Po pôrode mi robili kyretáž, pretože sa mi neodlučovala dobre placenta a niečo tam z nej ostalo, ale po 3-4 dňoch od pôrodu na kontrolnom sone, doktorka povedala,že je všetko v poriadku. Mám sa obávať ďalšieho čistenia? Alebo sa ešte môžem dočistiť sama, bez zásahu lekárov. Urobila som si zatiaľ alchemilkový čaj, po ktorom sa mi spustilo v podstate to slabučké krvácanie. Môže to mať na to vplyv? Dieťatko stále dojčím. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    drobné špinenie môže pretrvávať, môže prichádzať i menses, avšak ak bolo čistenie po pôrode je nazaoj možné , že maternica ešte nie je kompletne vzčistená,
    ak by nejaký materiál ešte zostal v dutine možno by prochádzalo do úvahy ešte jedno čistenie, avšak ak dojčíte , maternica sa čistí i sama
    to ako maternica bude reagovať uvidiíte, možno nebude nutný žiaden zásah, pokiaľ nemáte teplotu alebo iné znepokojivé príznaky , vyčkajte na kontrolný UZV
    s pozdravom