• Test

    Dobrý deň. Pán doktor mám dilemu. Mešká mi menzes dnes 9ty deň, cyklus nemám pravidelný ale nezvykne tak dlho meškať. Bola som teraz dva týždne v zahraničí. Styk bol vždy len chránený a to 13.6( posledný deň menštruácie) a 4.7 (kde sa partner ani neurobil). Včera ráno som si robila tehotenský test clearblue vyšlo mi 1-2 týždne ( čo vychádza na 4.7 ale je to hlúposť keďže bol štýl chránený a partner sa ani neurobil). Test bol však dlhšie pred použitím vybratý zo škatule aj z obalu a pri robení testu sa mi na obrazovke vyskytla čierna čiara ktorá prechádzala čau presýpacie hodiny a až potom sa zjavil výsledok. Hneď na to som bola u gynekologičky. Zobrala mi moč (nič som ráno nepila) a u nej vyšli dva testy negatívne. Na sone videla dutinku povedala že to vyzerá na prichádzajúcu menštruáciu ale môže to znamenať aj začiatok tehotenstva. V maternici však nebolo nič. Zobrala mi krv a čakám na výsledok. Nevydržala som to a spravila som si ešte jeden test clearblue na obed a ten vyšiel negatívny tiež tentokrát tam žiadna čiara nebola. Dnes o pol piatej ráno som si tiež jeden urobila, lebo som od nervozity nevedela spať. Tiež vyšiel negatívny ale opäť bola na teste čiara. Čiže štyri testy mi vyšli negatívne a jeden pozitívny. Mohla byť chyba v teste? Lebo podľa mňa sa to nemalo ako stať, som ešte študentka a nemám v pláne rodičovstvo. Taktiež som sa chcela opýtať či nemalo vplyv na výsledok testu že som ho robila už o pol piatej ráno že ten moč možno nebol ešte tak koncentrovaný, ale večer som úmyselne veľa tekutín nepila.

    Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Od stresu, zmeny životosprávy, ... Ak ste nemali nechránený pohlavný styk, za daných okolností si myslím, že tehotná nie ste. Tehotenský test má inak zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Podľa mňa bol ten jeden test chybný a preto vyšiel výsledok falošne pozitívny, čo sa aj pri skoro realizovanom teste môže stať. Výsledok krvi bude podľa mňa negatívny, ale samozrejme si vyčkajte na výsledok a budete mať istotu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.