• Rozšírené mliekovody v jednom prsníku

    Dobrý deň, absolvovala som usg vyšetrenie prsníkov, výsledok bez solídnych a cystickych lezii, avšak vývody vpravo retromamilárne širšie, vývody vľavo primeranej šírky. Na začiatku vyšetrenia som podala informáciu že som do júna tohto roka dojčila a doktorka to uzavrela s tým, že je to normálne, že niekedy trva aj rok kým sa to da do poriadku. Nespomenula som ale, že síce som dojčila do júna 2023, ale výlučne len z ľavého prsníka, z pravého sa syn “odstavil” a odmietal ho posledné takmer dva roky dojčenia (začiatok dojčenia dec 2020, cca od polovice 2021 do júna 2023 už dojčenie len ľavým prsnikom). Je aj v takom prípade takýto nález - rozšírené mliekovody vpravo, v poriadku? Aj keď som síce dojčila, ale len z druhého prsníka? Dakujem

    Dobrý deň, mlieko sa Vám tvorilo a hromadilo v oboch prsníkoch rovnako. Ak z daného prsníka nebolo mlieko dostatočne vyprázdňované a odstriekavané, mohlo to spôsobiť rozšírenie mliekovodov a bude v danom prsníku dlhšie trvať alebo pretrvávať rozšírenie mliekovodov. Neviem sa Vám k tomu bližšie objektívne vyjadriť.