Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • tvar babatka v placente

  , Autor: luluc

  Dobry den p. doktor,
  na dvoch velkych ultrazvukoch nam dietatko nechcelo ukazat tvaricku, v 20tt rovnako v 30tt vnorene do placenty, takze nam doktor nemohol ani foto spravit. je mozne ze z nej za cely cas nevyslo, a nemoze to mat nejaky vplyv na vyvoj tvaricky? ide o to, ci placenta nemoze nejako deformovat tvar ak je v nej dietatko tak dlho zaborene.
  dakujem za odpoved.
  L

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, placenta je mäkký orgán, ešte sa mi však nestalo, aby mal plod “vynorenú” tvár do placenty. Z pohľadu polohy plodu v maternici si to ani neviem dosť dobre predstaviť. Samozrejme, plod môže byť v polohe, kedy či už končatiny alebo nedostatočná sila ultrazvukového vlnenia neprejde tkanivami a ak je ešte pred plodom placenta, ktorá pohltí ultrazvukové vlnenie, nie je možné v niektorých prípadoch počas prakticky celého tehotenstva realizovať 4D USG tváre. Najvhodnejšie je sa pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.