• Info

    Som v 24tt. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Kupovala som v malom miestnom obchode sladenú vodu Fanta, zdala sa mi divná chuť, aj farba. Ale asi po štvrtine flaše, ani neviem ako, lebo by ma nikdy nenapadlo kontrolovať trvanlivosť na vode, ma napadlo pozrieť na záruku, keďže v tomto miestnom obchode a bežne stáva, že predávajú veci po dátume spotreby. Voda bola po záruke skoro 3mesiace, keď som ju vylievala, mala dole usadeniny. Minulý týždeň ma bolelo brucho a nevedela som si vysvetliť z čoho, kedže som nič také nejedla. A teraz mi napadlo, že som minulý týždeň kupovala v týchto potravinách tú istú vodu, ale vtedy som ju aj celú vypila. (1,75l) Chcem sa teda opýtať, či je tam nejaké riziko, že sa nápoj skazí alebo chuť a farba sú len nejaké znaky kvality prípadne ako postupovať. Pred mesiacom som bola v nemocnici kvôli zvracaniu a hnačkovaniu, takže toto ma dosť naštvalo.

    Dobrý deň, ak Vám spomínaná sladená voda po záruke spôsobila "iba" krátkodobé tráviace ťažkosti a nejedná sa u Vás o dlhodobé hnačky, zvracanie, či pretrvávajúce teploty, nebude to mať podľa mňa na tehotenstvo žiadny vplyv. Ak sa však v spomínanej predajni opakovane vyskytovali potraviny po dátume spotreby, je vhodné pracovníkov danej predajne upozorniť, prípadne kontaktovať Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR, ktorá sa už o nápravu postará.