• Pyrodixin a menstruacia

    Dobry den, chcela by som sa spytat ci moze pyridoxin sposobit meskanie ms? Mala som dohodobo priznaky ako byvaju pri hormonalnej nerovnovahe + nadbytok estrogenu, aj v krvi som ho mala hranicny, nasadila som si teda prvy cyklus pyridoxin a teraz som mala dostat ms a nic…. Mavam ho na den presne, tehotna nie som …. Ako dlho ho mozem uzivat? Treba jo v case ms vynechat? Ďakujem

    Dobrý deň, pyridoxin, alebo vitamín B6, má mnoho priaznivých vplyvov. Okrem iného prispieva k vyrovnaniu hladiny hormónov v krvi. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Pyridoxinom sa nepredávkujete, je to vo vode rozpustná látka, takže čo organizmus nezmetabolizuje a nespotrebuje sa vylúči močom. Môžete ho užívať aj dlhodobo. Dávka 20mg na deň je úplne postačujúca. Odsledujte si to.