• Žlčníkové kamene

    Dobrý deň, som v 18tt. Pri sone brušnej dutiny mi našli v žlčníku kamienky, v správe sa píše "početné drobné lithy v lumene cholecysty do 3-5 mm", minulý rok tam neboli. Zatiaľ som nijaké problémy nemala, iba na začiatku tehotenstva, keď som ešte nevedela, že som tehotná, sa mi stalo, že som mala silné kŕče v celom bruchu, hnačku, trochu zimnicu, pocit na zvracanie, raz som zvracala, predtým som bola behať a začalo to krátko po návrate z behu ( večer som jedla vlašské orechy). Trvalo to celé cca 2-3 bodiny, o pár dní sa to zopakovalo ešte raz. Robila som si aj test, bol pozitívny, myslela som, že to je z tehotenstva, teraz mám však pochybnosti či to nemohol byť už žlčníkový záchvat. Odvtedy sa nič také nezopakovalo. Hrozia mi vážnejšie problémy a komplikácie počas tehotenstva? Mám z toho veľké obavy.
    Okrem toho mi na slezine našli 8 mm hemangiom, môže s tým byť počas tehu nejaký problém? Obvodná doktorka spomínala, že ma možno gynekológ bude chcieť poslať ešte na hematológiu kvôli tomu.
    Ďakujem za Váš čas.

    Dobrý deň, podľa opisu sa mohlo jednať o žlčníkový záchvat. Áno, je možné, že sa počas tehotenstva žlčníkový záchvat dostaví, rovnako tak je možné, že nebudete mať žiadne ťažkosti. Do budúcna nevylučujem, že bude potrebné žlčník vybrať. Niekedy sa bohužiaľ musí žlčník vybrať aj počas tehotenstva, nie je to však časté. Ak nebudete jesť jedlá, ktoré by nadmerne podráždili žlčník, tak by k žlčníkovému záchvatu nemuselo dôjsť vôbec. Nemusíte mať žiadne komplikácie ani problémy počas tehotenstva. Čo sa týka hemangiómu na pečeni, nie je to nejak raritný nález. Nemyslím si, že by to malo robiť problém počas tehotenstva. Ak už je nález zachytený, je potrebné to odsledovať. Hematologické vyšetrenie môžete mať realizované.