• Vajičko

    , Autor: Dúška

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, dnes som bola u gynekológa stým ze ma boli v podbrusku na ľavej strane, doktor mi povedal ze mam vajíčko vyššie než má byť, a troska rozšírené cievy. Ze mam ovuláciu.dal mi flector aby sa mi to vajíčko uvoľnilo. Nechápem dobre tomu co mi povedal mohli by ste mi to bližšie vysvetliť?
    Do zápisu mi napisal:
    UZVTVS: uterus-cavum - endometrium 2,6mm
    Vpravo ovarium s prim.fol.,
    Ovarium l. Sin. S DF 20mm,. V. S. V. adhesiach
    Douglas bz tekutiny...

    Vedeli by ste mi prosím k tomu povedať niečo bližšie? Ďakujem

    Dobrý deň, je to opis ultrazvukového vyšetrenia cez pošvu. Sliznica dutiny maternice je 2,6 mm vysoká, na pravom vaječníku je primárny folikul a ľavý vaječník je s dominantným folikulom, teda budete teraz ovulovať z ľavého vaječníka, malá panva je bez voľnej tekutiny. Nález primeraný.