• Dozrievanie spermii

    , Autor: 33Janulka33

    Dobrý deň, s manželom plánujeme tehotenstvo. Dočítala som sa, že spermie dozrievaju až 60-70 dní. V období, keď budem mať plodné dni, to bude 6 týždnov, čo manžel vypil - na akcii veľké množstvo alkoholu - stalo sa to jednorazovo. Treba počkať s otehotnením aspon mesiac, z dôvodu, že by mohli byť kvôli jednorazovej nadmernej konzumacii alkoholu poškodene? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, spermie dozrievajú a tvoria sa priebežne. Požitie alkoholu pred dlhším časom zásadný vplyv na plodnosť nebude mať. Nie som ale andrológ, takže mi neprináleží vyjadrovať sa k danej oblasti.