• Pcos?

    , Autor: Viemneviem

    Dobrý deň, včera som Vám písala otázku ohľadne toho, že sa mi po schudnuti stratili príznaky pcos. Je iste, že keď nabehla pravidelná menstruacia, tak je aj ovulacia? Tento mesiac som robila ovulacne testy prvýkrát, no ani raz mi test nevyšiel pozitívne (teda testujuca čiarka silnejšia). Manžel bol na vyšetrení - výsledky nie sú vraj ideálne, ale stále úplne v norme a nie je teda potrebná žiadna liečba z jeho strany. Na internete som sa snažila dopátrať k viacerým informáciám ohľadne nepriechodnosti vajickovodov - všade sa ale píše, že sú následkom zápalov, taktiež, že to skôr hrozí ženám, ktoré mali viacerych partnerov (asi somarina). Neviem však o tom, aby som prekonala nejaké zápaly a partnera som mala len jedného. Všeobecne som okrem pcos nikdy nemala zdravotné komplikácie vramci týchto veci. Hrozí aj tak, že vajcovody môžu byt nepriechodné?

    Dobrý deň, áno, aj napriek všetkému sa takto jednoznačne vylúčiť priechodnosť vajíčkovodov nedá. Môžete mať aj endometriózu, ako aj zrasty a pritom nemusíte alebo nemuseli ste mať žiadne subjektívne ťažkosti ani vedomosť o zápale.