• Pozitívny triple test

    , Autor: Majtinka

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môže výsledok Triple testu ovplyvniť nesprávne určený gestacny vek.
    Totiž podľa menštruácie v čase odberu bol 16+3,podla uzv 15+5 a podla toho, že viem kedy som otehotnela by to vychádzalo na 15+0tt.
    Pan doktor dal do poznámky, že vychádzať z údajov podľa uzv.
    Výsledky Safp, HCG a estrodiol boli v poriadku.
    Hmotnosť 51,5 vek matky 35,nefajciarka
    Výsledok - screening pozitívny
    Riziko DS 1:130 (v termíne)
    Riziko NTD:1 v 3800
    Riziko DS len z veku matky je 1:320
    Moze o päť dní posunutý vek spôsobiť zhoršenie výsledku?
    Som totiž doporučena na amniocentezu, ktorú zatiaľ odmietam. Som objednaná na genetiku a MorfoUTZ.
    Dakujem veľmi pekne.
    M.

    Dobrý deň, rozdiel piatich dní nemá vplyv na výsledky. Postupujte podľa navrhnutých odporúčaní.